Yazılar

Şomine Modelleri

Şomine Hazneleri ve Özellikleri

 • CHAZELLES HAZNE

Döküm Hazne İle Uzun Süreli Isınma
CHAZELLES HAZNE

CHAZELLES HAZNE

Komple döküm bir yapıya sahip olan Fransız şömine hazneleri 60 cm lik, 70 cm lik ve 80 cm lik 3 boyda mevcuttur. Döküm şömine hazneleri büyüklüğüne ve tipine göre 6 – 15 kW lık ısıtma kapasitesine sahiptirler. Döküm hazneler düz camlı, prizmatik camlı, bombeli camlı, çift yönlü, sağ / sol camlı ve isteğe göre asansör kapaklı da olabiliyor. Hazneler döküm yapısı sayesinde son derece iyi ısıtırlar ve söndükten sonra bile saatlerce ısısını korur.

 • AXİS HAZNE

AXİS HAZNE

AXİS HAZNE

Çelik Hazne İle Yeni Ufuklara

Çelik Axis şömine hazneleri 80 cm den 140 cm ye kadar olan ölçülerde düz camlı, prizmatik, bombeli, sağ / sol camlı, 3 yönü camlı, EPI, dikey, panoramik ve çift yönlü olarak geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Bu çelik gövdeli ısı canavarları modeline göre 9 kW ile 19 kW arasında değişen nominal ısıtma kapasitesine sahiptirler.
 • SOLO HAZNE

SOLO HAZNE

SOLO HAZNE

Yüksek Sayılı İhtiyaçlar İçin En Uygun Hazne

Chazelles firmasının Angouleme tesislerinde Chazelles kalitesi ile ürettiği, toplu proje, kooperatif, şömine imalatçılarına, bayiliklere uygun şömine hazne modelleri.ile zarif ve sade görünümünün yanında kolay kullanımı ve 11 kW lık yüksek ısıtma gücü ile konutunuzu yıllar boyunca ısıtmak için ideal bir çözümdür.
 • ACQUISITIONS HAZNE

ACQUISITIONS HAZNE

ACQUISITIONS HAZNE

Seçkinlerin Tercihi Victorian Hazne ile Evinizde

İngiliz Kraliyet saraylarının tercihi klasik victorian tarzı şömine hazne ve panelleri. Tamamı el işçiliği ile yapılmış 15. ve 16.yüzyıl klasik şömineler. Projenize uygun istenilen malzeme ve ölçülerde özel tasarımlar, mükemmel şömine modelleri. Bu hazne modelleri ile evinizin klası ile kendini gösterebilecek görkemli şömine modelleri oluşturmak mümkün olacaktır.
 • VERO DESIGN HAZNE

VERO DESIGN HAZNE

VERO DESIGN HAZNE

Daha Büyük Hazne mi? Doğru Yer Burası

Ölçülerde sınır tanımayan, hot road çelik gövdeli Belçika devi hazne çeşitleri. İster odunlu, ister doğal gazlı, ister LPG’li. Ne tarz bir şömine haznesi ararsanız arayın, hangi ebatta hazne isterseniz isteyin, hepsi bu ürün yelpazesinde mevcut. 80 cm den 350 cm ye kadar standart hazne seçeneği. Doğal gazlı şömine haznesi isteğinize göre camlı, camsız, 3 yanı açık, çift yönlü ve dilediğiniz ölçüde. Odunlu hazne yine dilediğiniz ölçüde, camlı veya camsız, asansör kapak opsiyonu ile ihtiyacınıza uygun olarak mevcuttur.
 • BODART & GONAY DOĞAL GAZLI HAZNELER
BODART & GONAY DOĞAL GAZLI HAZNELER

BODART & GONAY DOĞAL GAZLI HAZNELER

Teknoloji Hazne İle Buluşunca…

Artık evinizde tertemiz, çevreci, çok şık ve teknolojik bir hazne modeline yer açma zamanı geldi. Belçika yapımı bu hazne çeşitleri kesinlikle çok temiz. Odun atmaya, temizlik yapmaya son. Tek yapmanız gereken şöminenizi yakmak istediğiniz zaman uzaktan kumandanızla basit bir komut vermek. Sonrasında ise ateşin sıcak keyfini izleyebilirsiniz.
 • ELEKTRİKLİ ŞÖMİNELER

ELEKTRİKLİ ŞÖMİNELER

ELEKTRİKLİ ŞÖMİNELER

Bacasız Hazne : Elektrik İle Mümkün

Evinize bir şömine koymak istiyorsunuz ama bacanız müsait değil. Sizin için en pratik çözüm gerçek bir şömine keyfi veren elektrik efektli fanlı şömine haznesi. İster ilave bir giydirmeye ihtiyaç duymadan ister zevkinize uygun yaptıracağınız bir şömine dış giydirme modeli ile kullanacağınız geniş elektrikli şömine ve hazne seçenekleri. Bu hazne modelleri, taş, odun veya bilye efektli olabiliyor. Uzaktan kumandası sayesinde hazne yi yerinizden kalkmadan çalıştırabilirsiniz. 2 kW lık fanlı modellerde ister şömine keyfinizi sadece görsel yaşayın ister bir yandan da ısının.
HP ŞÖMİNELER
HP ŞÖMİNELER

HP ŞÖMİNELER

E SERİSİ ve SULU SİSTEM HAZNELER

E SERİSİ ve SULU SİSTEM HAZNELER

Konut Şömineleri

Evin görünümünü ve hissini ne kadar tanımlasanız da Montigo, mekanınıza uygun şömineye sahiptir.

Büyük Odanızda televizyonunuzun hemen altında muhteşem bir göz alıcı alev mi?  – Cool Wall teknolojisi ile Farkı Keşfedin

İç ve dış yaşam alanlarınız arasındaki bölücü aracılığıyla hoş bir görmek ister misiniz? – R324STIO sizi oturma odanızda yıldızların altında ısıtacak

Yoksa nefesinizi kesen bir şömineyle nihai savurganlığa dalmak mı istiyorsunuz, ekran yok, sadece ateş mi? – Prodigy serimizden başka bir yere bakmayın

Brülör Medyası

Hiçbir şey doğru ruh halini, şömineniz için mükemmel brülör ortamını seçmek gibi ayarlamaz.

Camın şık görünümünü, yanan kütük geleneğini veya plaj taşlarının ve dalgaların karaya attığı odunların dış mekan hissini tercih edin, sizi yüksek kaliteli ve premium seçeneklerle kapladık.

Firebox Gömlekleri

Geleneksel, Modern veya arada bir yerde. El boyaması tuğla astarlarımızdan modern siyah porselen kaplamasına kadar, herkes Montigo şömineyi mekanınızın eşsiz tasarımına göre özelleştirebilir.

Gösterilen tüm kaplamalar her şömine için mevcut değildir, lütfen medya uyumluluğu için belirli şömine modellerine bakın. Bu bilgileri ürün broşüründe veya kullanıcı el kitabında bulabilir veya yerel yetkili satıcınıza başvurabilirsiniz.

şömine soba, şömine fiyatları, şömine modelleri, şömine ne demek ingilizce, sulu şömine maliyeti, doğalgazlı şömine fiyatları, şömine nedir, döküm sobanın avantajları,

Şomine Soba Nedir ?

Şömine soba; bir ısınma aracı, sıcak bir mobilya, bir prestij objesi, evin merkezidir. Şömine sobalar; yanma odasını da içeren, bir gövde ve dış kabuktan oluşur. Dış kabuk ve gövde arasında, yükselen hava ısınarak yukarıdaki deliklerden dışarı çıkar. Dış kabuk ısısı (60 C +) oda ısısını geçmez.

Klasik bir şömine soba, aşağıdaki bölümleri içerir :

Altta odun koyma gözü – Ortada yanma odası – Üstte sıcak kabin.

Duman; şömine içinde dolaştırılarak, bacanın dumanı çekmesi geciktirilir ve tam bir yanma sağlanır. Dolayısı ile ısı ortam içinde kalır ve ısı kaybı önlenir. Bu sayede; zehirli gazlarında tamamına yakın bir kısmı yakılarak, çevreye zarar vermesi önlenir. Yanma odası, ateş tuğlası ile örtülü olup, camlarıda yüksek ısıya dayanıklıdır. Dış yüzey, ısıya dayanıklı özel bir boya ile boyanmıştır.

Şömine sobalarının iki tipi vardır;

1. Bu tiplerin kapıları, kendiliğinden kapanır ve kapalı olarak yakılması öngörülmüştür. Bu tipler müşterek bacaya bağlanabilir.
2. Bu tiplerin kapıları, açık yada kapalı olarak kullanılabilir. Fakat, müstakil bacaya bağlanmalıdır. Aynı bacaya, başka soba vb. bağlanamaz.

Her iki tip şömine soba, bacaya en kısa yoldan bağlanmalıdır. Boru baca çıkışına hiçbir şekilde alçalarak bağlanmamalıdır.

Şomine Soba Hakkında

 1. Şömine soba,
 2. Şömine fiyatları,
 3. Şömine modelleri,
 4. Şömine ne demek ingilizce,
 5. Sulu şömine maliyeti,
 6. Doğalgazlı şömine fiyatları,
 7. Şömine nedir,
 8. Döküm sobanın avantajları,
şömi̇ne hazneleri̇ montajı

Kapalı si̇stem şömi̇ne hazneleri̇ montajı bi̇lgi̇leri̇di̇r

1-) BACA MONTAJ KİTİ

(haznenin bacaya bağlanarak çalışır hale gelmesi için gerekli olan malzeme ve işçilikler)
  A) Hazne subasmanı tablası üzerine monte edilir.
  B) Üst çıkışına baca çapına uygun adaptör yerleştirilir.
  C) Çelik esnek (flex) boru adaptör üzerine takılıp, bacaya giriş yapılır.
  D) Adaptör ile borunun buluştuğu noktaya “Mastic refrakter” ile sıvama yapılır.Bu işlemin amacı olası duman sızmasını önlemektir.
  E) Borunun bacaya giriş yaptığı yerin çevresi baca harcı ile sıvanarak olası geri tepme önlenir.
  F) Şömine üst paneline, hazne kapasitesine uygun ısı çıkış menfezi takılır. Bu işlemler sonucu şömineniz sorunsuz bir şekilde çalışır hale gelmiştir.

2) İzolasyonlu “ISI ODASI” yapımı.

Şöminenin üst panelinde biriken yüksek ısı size sorun yaratmadan ve kayba uğramadan nasıl ulaşır?
  A) Şömine üst panelinde galveniz profiller ile bir odacık oluşturulur.
  B) Bu odacık içi komple “yüksek densitili” ve özel folyo kaplı “800 derece” ısıya dayanıklı paneller ile kaplanır.
  C) Panellerin birleşme noktaları “Özel Folyo Bandı” ile izole edilir.
D) Hassas noktalar “Fibre Seramik” levhalar ile takviye edilir.
E) Bu işlemler eksiksiz bir şekilde “Lider” tarafından yapıldığı takdirde, şöminenin yüksek değerli tüm ısısından, hiç bir kayıp olmadan istifade edilir. Ayrıca bu  yüksek ısının dekorasyona vereceği hasar önlenirken, ısı tahliyesi istenilen noktadan yapılarak mükemmel performans sağlanır.

AMAÇ :

Özel alaşımlı döküm haznelerde, sadece odun yakarak oluşan “yüksek” ısının, son derece ekonomik ve pratik bir yöntem ile sizlere ulaşmasıdır. Az miktarda odun yakarak, maksimumda “kalori” elde etmeye dayalı bu sistem mekanınızı ısıtırken, sizlere son derece güvenilir ve keyifli bir ortam sunmakla kalmayıp konunun esasını teşkil eden “ekonomi” yi sağlar.

Tüm dünyanın yaşadığı “ sıcak, keyifli ve ekonomik” yaşam sizleri bekliyor.

Portföy Ögeleri