Yazılar

Şömine fiyatları

Şömine fiyatları

Şömine fiyatları hangi kriterlerle belirlenir ?
Şömine fiyatı ile kalitesi arasındaki oran nedir?

Şöminede fiyat araştırması yaptık ve çıkan sonuçları firma ismi vermeden sizlerle paylaşmak istedik.

Şömine fiyatlarını ögrenmek çok da kolay olmadı dogru; Çünkü profosyonel firmalar bu soruya cevap olarak önce şömine yapılacak yerin durumunu görmeleri gerektigini dile getiriyorlar. Ama yaklaşık ne sevilerde diye sorunca aldıgımız yanıtlar 1500 ila 10000 civarındaydı…

Şöminede fiyat politikası şömine firmaları tarafından; kullanılacak hazne, kaplama, (giydirme) kullanım amacı ve yerin durumuna göre belirlenir. Şömine hazneleri ısıtmak istedigimiz alan kapasitesiyle dogru orantılı olarak belirlenirler. Şömine giydirmeleri ise verimle alakası olmayıp tamamen kişinin kendi göz zevkine baglıdır. Kimi siyah kaplamalı şömineyi estetik bulurken kimi bu kaplamayı sıkıcı bulabiliyor. Onun için şömine kaplaması tamamen kişinin kendi göz zevkiyle alakalı bir tercihdir.

Hazne fiyatları 1000 ila 8000 TL arasında
Şömine kaplama fiyatları 10000 ila 5000 TL arasında
Şömine kurulum ücretleri 500 ila 2500 TL arasında

Şömine fiyatları hakkında daha detaylı bilgileri
http://www.şomine.com adresinde bulabilirsiniz. Forum sitesinin şömine fiyatlarıyla ilgili bölümünü doğrudan görüntülemek için burayı tıklayanız

Şömine de malzeme şömine fiyatlarına en çok etki eden faktördür.

Aynı kalitede zannettigimiz bir malzemeyi 1 liraya alabildigimiz gibi 10 liraya almamızda mümkündür
Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta: 1. sınıf malzemeyi en ucuz fiyata degil, 1. sınıf malzemeyi en uygun fiyata alabilmektir.

Taş yünü,ısı cam,yalıtım malzemeleri,şömine yapıştırıcıları,şömine borusu ve şömine haznesi şöminede en çok dikkat edilmesi gereken malzemelerdir.

şömine soba, şömine fiyatları, şömine modelleri, şömine ne demek ingilizce, sulu şömine maliyeti, doğalgazlı şömine fiyatları, şömine nedir, döküm sobanın avantajları,

Şomine Soba Nedir ?

Şömine soba; bir ısınma aracı, sıcak bir mobilya, bir prestij objesi, evin merkezidir. Şömine sobalar; yanma odasını da içeren, bir gövde ve dış kabuktan oluşur. Dış kabuk ve gövde arasında, yükselen hava ısınarak yukarıdaki deliklerden dışarı çıkar. Dış kabuk ısısı (60 C +) oda ısısını geçmez.

Klasik bir şömine soba, aşağıdaki bölümleri içerir :

Altta odun koyma gözü – Ortada yanma odası – Üstte sıcak kabin.

Duman; şömine içinde dolaştırılarak, bacanın dumanı çekmesi geciktirilir ve tam bir yanma sağlanır. Dolayısı ile ısı ortam içinde kalır ve ısı kaybı önlenir. Bu sayede; zehirli gazlarında tamamına yakın bir kısmı yakılarak, çevreye zarar vermesi önlenir. Yanma odası, ateş tuğlası ile örtülü olup, camlarıda yüksek ısıya dayanıklıdır. Dış yüzey, ısıya dayanıklı özel bir boya ile boyanmıştır.

Şömine sobalarının iki tipi vardır;

1. Bu tiplerin kapıları, kendiliğinden kapanır ve kapalı olarak yakılması öngörülmüştür. Bu tipler müşterek bacaya bağlanabilir.
2. Bu tiplerin kapıları, açık yada kapalı olarak kullanılabilir. Fakat, müstakil bacaya bağlanmalıdır. Aynı bacaya, başka soba vb. bağlanamaz.

Her iki tip şömine soba, bacaya en kısa yoldan bağlanmalıdır. Boru baca çıkışına hiçbir şekilde alçalarak bağlanmamalıdır.

Şomine Soba Hakkında

  1. Şömine soba,
  2. Şömine fiyatları,
  3. Şömine modelleri,
  4. Şömine ne demek ingilizce,
  5. Sulu şömine maliyeti,
  6. Doğalgazlı şömine fiyatları,
  7. Şömine nedir,
  8. Döküm sobanın avantajları,